fotografia slubna popularna usluga

(Bez)cenna fotografia ślubna

Ślub to tylko jedno słowo, a wywołuje tak wiele emocji. Należy pamiętać, że ten magiczny dzień stanowi zwieńczenie ciężkich przygotowań i organizacyjnych dylematów. Jednym z najważniejszych punktów do zrealizowania jest zamówienie odpowiedniego fotografa – to od niego zależy jak ślub zostanie uwieczniony.

Zawód fotografa ślubnego wiąże się z odpowiedzialnością – para młoda dzięki zdjęciom czy filmom powracać będzie do najpiękniejszych chwil. Mimo to, koszty jego wynajęcia mogą się znacznie wahać. Fotografia ślubna kosztuje od około 800 złotych do nawet dobrych kilku tysięcy złotych – pozostaje tylko pytanie dlaczego?

Wydawać się może, że czas pracy fotografa, jaki zajmuje mu fotografia ślubna, ogranicza się do dwóch dni i obejmuje kilkugodzinny plener, fotografowanie ślubu i wesela oraz późniejszą obróbkę zdjęć. Nie jest to jednak w pełni prawdziwe stwierdzenie – okres ten może się wydłużać do kilku tygodni i być związany z przygotowaniem dodatkowych pamiątek – albumu czy księgi dla gości. Wydłużające się terminy skutkują powiększającymi się kosztami. Dlatego fotografowie opracowują specjalne pakiety ślubne pozwalające na bardziej kompleksowe podejście do tematu bez narażania na zbędne koszty. Ciekawą ofertę przedstawia fotograf ślubny ze Szczecina – więcej tutaj: https://lukaszpopielarz.pl/.

Jeżeli para młoda decyduje się na poleconego fotografa z odległego rejonu, musi się liczyć z dodatkową opłatą za dojazd i transport osprzętu. To także sprzęt – zazwyczaj dwa typy aparatów, filtry, obiektywy, statywy i lampy – decyduje o cenie – bardziej profesjonalny łączy się z wyższą jakością i w związku z tym zwielokrotnionymi kosztami. Nie należy się temu dziwić, gdyż jego wartość wynosi do kilkudziesięciu tysięcy zł. Czas przeznaczony na rozstawienie sprzętu oraz oświetlenia także wpływa na cennik.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *