architekt

Czym zajmuje się architekt?

Zadaniem architekta wnętrz jest projektowanie wnętrz. Mogą być to wnętrza banków, restauracji, hoteli, mieszkań. Pomieszczenia zaprojektowane przez architekta muszą być estetyczne i wygodne. Osoba pracująca na tym stanowisku przygotowuje wstępny projekt. wybiera kolorystykę, oświetlenie i odpowiednie meble.

Architekt wnętrz zajmuje się również przebudową wnętrz. Projekt wykonywany jest po akceptacji klienta. Architekt wnętrz powinien posiadać wyższe wykształcenie na kierunku architektura lub architektura wnętrz. Niezbędna jest znajomość programów graficznych (Photoshop, AutoCad, Corel). Osoby nie posiadające kwalifikacji mogą je potwierdzić w Związku Polskich Artystów Plastyków. Przydatna jest też znajomość języka angielskiego. Osoba pracująca na tym stanowisku powinna posiadać zdolności plastyczne, wyobraźnię przestrzenną, wyczucie barw, znajomość nowych stylów. Architekt musi umieć nawiązywać kontakt z klientami, być odpowiedzialny, zorganizowany i posiadać dar przekonywania. Praca na tym stanowisku odbywa się w biurze przy komputerze, a także w terenie (przemieszcza się aby zrealizować projekt).

REKLAMA: Sprawdź ofertę „projektowanie wnętrz Śląsk” | Orange Studio.

Architekt pracuje samodzielnie i jest rozliczany z efektów pracy. Praca może odbywać się dla firmy architektonicznej lub na własny rachunek. Związana jest z różnym natężeniem kontaktu z ludźmi. W zawodzie tym bardzo ważny jest talent. To od niego zależy ilość zleceń. Zarobki w tej branży zależą od umiejętności i firmy, w której pracuje. Zarobki są trudne do oszacowania i wahają się od 2500 złotych do 25000 złotych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *