ksiegowosc czyli finanse musza sie zgadzac

Dobra księgowa – sumienna i systematyczna

Księgowość w firmie to zmora każdego jej właściciela. Stopień zawiłości prawa podatkowego w naszym kraju może przyprawić o ból głowy i dlatego lepiej zdać się w tej kwestii na fachową pomoc, którą oferuje profesjonalna księgowa. Praktycznie w każdym mieście można spotkać biuro rachunkowe czy osoby oferujące usługi księgowe, jednak nie wszystkie mają odpowiednio wysokie kwalifikacje do wykonywania tej odpowiedzialnej pracy.

Warto jest więc, zanim zdecydujemy się na współpracę, wiedzieć komu można z czystym sumieniem powierzyć naszą księgowość, tak aby uniknąć kłopotów ze strony Urzędu Skarbowego lub ZUS-u. Wybierając usługi świadczone przez klasyczne biuro księgowe posiadające kilku pracowników warto zasięgnąć opinii o tymże biurze rachunkowym. Idąc tym tropem szybko dowiemy się, że w Krakowie wysoko oceniane jest Biuro Rachunkowe Talented.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na zatrudnienie własnej księgowej, to przy rekrutacji trzeba być świadomym, że dobra i godna naszego zaufania księgowa powinna przedstawić kompletną historię zatrudnienia, która może poświadczyć jej doświadczenie i praktykę w tym zawodzie. Można także zasięgnąć opinii u innych osób, które z nią współpracowały i poprosić o odpowiednie referencje. Oczywiście oprócz tego musi posiadać właściwe wykształcenie poświadczające jej kwalifikacje, niedopuszczalne jest aby ten zawód wykonywała osoba, która nie ukończyła stosownego kierunku studiów i nie mogła się pochwalić co najmniej licencjatem.

Naprawdę dobra księgowa powinna być również osobą sumienną i systematyczną, dzięki czemu będzie można mieć gwarancję prawidłowego prowadzenia całej dokumentacji księgowej, bez jakichkolwiek opóźnień czy zaniedbań, które są całkowicie niedopuszczalne i całkowicie dyskwalifikują osobę popełniającą takie błędy. Choć akurat te cechy zazwyczaj poznaje się dopiero po nawiązaniu współpracy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *