lakierowanie auta

Jak się zabrać za malowanie auta?

Czasami dobrze jest pomalować swoje auto, nie zawsze taśmy maskujące zamaskują na karoserii to co należy zamaskować. Na rynku są całe serie przeróżnych lakierów, przeznaczonych do maskowania samochodowych uszkodzeń. Lakiery samochodowe są matowe lub metaliczne, dopasowane specjalnie do rodzaju naszego lakieru, pomieszane i utworzone na zamówienie.

Przy pomocy odpowiedniego pistoletu, bez problemu można położyć odpowiednią warstwę lakieru na specjalnie przygotowaną płaszczyznę. Każde miejsce, które pragniemy polakierować powinno być wypolerowane i wyczyszczone, jest to gwarancją, że położony lakier będzie trzymał się dobrze. Odpowiednie podkłady, szpachle czy grunty (wszystko to można zakupić w sklepie lakierniczym online kLakiernik) to gwarancja sukcesu i pewność, że położony na karoserię lakier za chwilę nam nie odpadnie.

Dobrą alternatywą są też lakiery w sprayu, wtedy w prosty i łatwy sposób nakładamy lakier na powierzchnię, którą pragniemy zamalować. Lakiery samochodowe bywają także formą ozdobną, czasami w celu ozdobienia naszego pojazdu nakładamy lakier, lub tworzymy na karoserii jakiś obrazek, który jest personifikacją naszego pojazdu. Specjalne pistolety pneumatyczne są ogólnie dostępne w sklepie z lakierami.

W celu malowania lub przemalowania naszego auta, oddajemy samochód do malowania do warsztatu, czasami bawimy się sami przygotowując powierzchnię auta a potem sami nakładamy odpowiednią warstwę lakieru. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i posiadanego przez nas czasu. Pamiętać jednak należy, że położenie lakieru na karoserię nie jest czynnością najważniejszą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *