woreczki lawendowe

Lawenda w Twoim domu

Mole odzieżowe są szkodnikami, które potrafią bardzo uprzykrzyć nasze życie. Kiedyś do ich zwalczania wykorzystywano nieładnie pachnącą naftalinę, której zapachu ciężko się pozbyć. W sklepach dostępne są też preparaty chemiczne zwalczające tego typu owady. Nie każdy wie, że aby z powodzeniem pozbyć się moli z szafy można wykorzystać naturalne sposoby, na przykład woreczki lawendowe.

Lawenda umieszczona w garderobie lub szafie nie tylko odstrasza mole, które nienawidzą jej zapachu, ale też nadaje ubraniom piękny, świeży zapach. Jest to zdrowe, skuteczne i niedrogie rozwiązanie problemu. Woreczki na lawendę można co jakiś czas napełnić świeżym suszem, aby aromat był cały czas intensywny. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie lawendy. Jej zapach sprawi, że będziemy lepiej spać, dlatego warto zadbać, aby woreczki lawendowe znalazły się w naszej sypialni. Woreczki na lawendę można umieścić w całym domu. Są one bardzo estetyczne i mogą stanowić element dekoracyjny wnętrza. Lawendę można umieścić także w worku odkurzacza, a piękny zapach będzie wydzielać się także w trakcie sprzątania domu. Warto zapoznać się z właściwościami lawendy, gdyż jest to wspaniała roślina, którą można wykorzystać na wiele sposobów.

Przydatna jest zarówno świeża, ja i suszona. Latem pięknie ozdobi nasz ogród, zimą można trzymać ją w doniczce w domu. Można wykorzystać ja do aromaterapii, jako przyprawę oraz środek dezynfekujący. Bardzo cenne są także olejki eteryczne izolowane z tej rośliny. Warto zrezygnować z niepotrzebnej chemii korzystać z rozwiązań, jakie daje nam natura.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *