aparat usg

Nowoczesna diagnostyka w medycynie

Kiedyś medycyna praktycznie nie istniała, a na pewno nie w takim sensie jak teraz. Szpital kojarzył się ze śmiercią, a nie zdrowiem, jeszcze bardziej niż dziś bano się tego miejsca. I nie powinno się tego kojarzyć ze złymi intencjami pracowników tych miejsc, po prostu nie mieli takiej wiedzy i możliwości jak teraz co, zbierało tragiczne skutki na przykład, gdy wybuchła jakaś epidemia.

Dziś jest znacznie lepiej. Znamy przyczyny wielu problemów, a nie tylko na bieżąco łagodzimy ich widoczne skutki. Jest to możliwe dzięki bardzo rozbudowanej diagnostyce. Badamy w człowieku praktycznie wszystko, co może dać jakieś potrzebne informacje. Wszystkie płyny, wydzieliny, poziomy różnych substancji (takich jak hormony i inne). Nie tylko ustalamy skład chemiczny ciała, ale też możemy je dokładnie obejrzeć nawet w środku bez zrobienia jakiejkolwiek dziurki czy nacięcia, nawet wpychania czegokolwiek do środka. Aparat USG to urządzenie, które często spotyka się w gabinecie ginekologicznym, bo można obserwować dzięki niemu, jak rozwija się dziecko, bez narażania jego oraz jego matki na niepożądane promieniowanie, czy inne szkody.

Aparaty ultrasonograficzne są jednak dużo bardziej przydatne i szerzej stosowanie, ponieważ istnieje wiele ich rodzai w tym na przykład takie przeznaczone do oglądania serca człowieka metodą przez klatkową lub przez przełykową (tej pacjenci zwykle bardzo nie lubią, bo muszą połknąć aparat, a do głosu dochodzą odruchy wymiotne), która daje lepszą jakość tego, co widzi lekarz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *