wczasy w gruzji

Wczasy w Gruzji

Do Gruzji powinni wyjeżdżać turyści, którzy szukają czegoś więcej niż tylko takie same baseny czy atrakcje, które się od siebie niczym nie różnią. Choć Gruzja to już Azja, to Gruzini uważają się za Europejczyków.

Wczasy w Gruzji to bogactwo dziewiczych krajobrazów, które nie są jeszcze zniszczone przez masowo odwiedzających je turystów. Wycieczki do Gruzji powinny być organizowane w okresie od czerwca do września, gdy temperatury są najwyższe. W Gruzji największymi atrakcjami turystycznymi są na pewno słynne Batumi, Tbilisi, baśniowy region Swanetia, góry Kaukaz czy skalne miasta, Davit Gareji i Uplisciche.

Gruzini bardzo lubią turystów, a Polaków darzą szczególną sympatią, są bardzo serdeczni, otwarci oraz bardzo gościnni. Łatwo porozumieć się z nimi po rosyjsku, nie szczególnie lubią język angielski czy niemiecki. W Gruzji zetkniemy się ze wspaniałą kuchnią i smakowitymi winami. Warto skosztować tutejszego rarytasu, czyli słynnej czaczy. Nie wolno nie skosztować słynnego gruzińskiego placka z farszem nazywanego chaczapuri. Łaskoczą podniebienie niesamowicie smaczne pierożki chinkali z rosołkiem, który jest tutaj farszem.

Wakacje w Gruzji to ciągła zabawa, śmiech i gorący taniec. Uśmiech nie schodzi tutaj z twarzy turystów, zwłaszcza kiedy kosztują słynnych słodyczy o nazwie churchkhela. To smakowite orzechy nawinięte na nitkę i moczone w masie winogronowej, które są suszone długo na słońcu.

Naprawdę warto odwiedzić Gruzję, aby przekonać się, że w tym kraju można zakochać się bez pamięci i mieć zawsze zagwarantowaną piękną pogodę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *