marketing

Wpływ reklam na nasze życie

Może się wydawać, że reklama  i marketing to po prostu sposób na zwiększenie sprzedaży danego produktu lub usługi, być może w jednostkowym ujęciu jest to nawet bliskie prawdy. Kiedy jednak popatrzymy na reklamę jako zjawisko globalne, dostrzeżemy ogromną jej rolę w naszym życiu.

Reklama, szczególnie jeśli jest odpowiednio skonstruowana i „dobra” ma ogromną moc i staje się zjawiskiem kulturalnym i społecznym. Reklama kształtuje trendy, wpływa na system wartości. Czasem reklama marketing i wizerunek danej marki czy firmy jest ważniejszy niż jakość jej produktów czy usług.

To opinia publiczna napędza koniunkturę, tworzy trendy na rynku i mówi kto będzie w handlu górą, lecz to właśnie reklama i marketing kształtują światopogląd społeczeństwa. Reklama jest nie tylko dźwignią handlu ale także odpowiednio wykorzystana staje się sterem społeczeństwa.

Reklama jest dziś tak wszechobecna, ze nie ma przed nią ucieczki, jesteśmy skazani na jej wpływ. Mamy jednak wybór czy będzie to wpływ świadomy czy nie.

Dobrze jest znać mechanizmy jakie wykorzystuje dobra reklama, nawet jeśli mnie zajmujemy się sami reklamą, możemy mieć pewność, że reklama zajmuje się nami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *